Πρόγραμμα του Πανεπιστημίου Λευκωσίας «Γίνε Φοιτητής για μια Μέρα»

Το προαναφερόμενο Πρόγραμμα έχει τεθεί σε εφαρμογή τα τελευταία χρόνια. Το εν λόγω Πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές/τριες Α΄, Β΄ και Γ΄ Λυκείου  με σκοπό να συμβάλλει να επιλέξουν κλάδο σπουδών και κατ’ επέκταση επάγγελμα, καθώς και να γνωρίσουν από κοντά την Πανεπιστημιακή εμπειρία. Μέσα στο πλαίσιο του  συγκεκριμένου Προγράμματος, οι μαθητές/τριες θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν μαθήματα της επιλογής τους, να πληροφορηθούν για τις επιλογές σπουδών και  να εξοικειωθούν με τον χώρο του Πανεπιστημίου. Επιπρόσθετα, με την ολοκλήρωση του εν λόγω Προγράμματος θα έχουν τη δυνατότητα να κάνουν δωρεάν το  τεστ Επαγγελματικού Προσανατολισμού «Άριστον».

Για περαιτέρω διευκρινίσεις ή πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι να επικοινωνούν με τη Μαρία Χριστοφόρου-Αγαθαγγέλου (22841700, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. )  ή με τη Στάλω Παπακωνσταντίνου (22841701, Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. ).